fbpx

בלוג

מי צריך מאגר תמונות לסושיאל?

אתם בטח מכירים את הרגע הזה שבו אתם צריכים לצלם תמונה לפוסט שאתם בדיוק רוצים להעלות, אבל פתאום אין לכם רעיון או שאתם מתקשים להחליט מה בדיוק לצלם…
אסטרטגיה ויזואלית – בדיוק כמו אסטרטגיית התוכן הכללית – היא בדיוק הדבר הזה שיעשה לכם סדר בראש.
האסטרטגיה הויזואלית נועדה כדי לתת מעין מסגרת, כללי אצבע, לתוכן הויזואלי שאתם מייצרים ומפרסמים עבור המותג שלכם.

איך ניגשים לזה בכלל?

  • התחילו מלחפש השראות. פינטרסט הוא החבר הכי טוב שלכם, אבל גם האינסטגרם. חפשו ויז’ואלים בתחום התוכן שלכם על פי מילות מפתח רלוונטיות, או על פי האשטגים באינסטגרם. אהבתם משהו? יופי, שמרו אותו בלוח ההשראה שלכם. בפינטרסט אתם יכולים ליצור לוח שיהיה סודי ורק אתם תוכלו לראות אותו, ובאינסטגרם תוכלו ליצור לוח על ידי לחיצה ארוכה על הדגלון מצד ימין בתחתית התמונה. זיכרו שאתם לא מחפשים רק תמונות שתוכלו לשחזר, לא זו המטרה. שימו לב לקומפוזיציה בתמונות, לתאורה, לאביזרים הנלווים (פרופס) ולצבעוניות. איספו לפחות 50-60 תמונות להשראה.

  • אחרי שבניתם לכם את לוח ההשראה, שבו לנתח את התמונות שאספתם. נסו להבין מה משך אתכם בתמונות האלה והכינו לכם רשימה שמסבירה במילים שלכם את הנקודות שמצאו חן בעינכם. זה יעזור לכם להבין אחר כך איך להמיר את זה לפעולה ואיך להוציא לפועל את הויז’ן שלכם.
  • עכשיו זה הזמן להסתכל על המוצר שלכם ולחשוב מה המאפיינים שלו, ומה המסרים שתרצו להעביר בתמונות. האם תרצו להמחיש את השימוש במוצר, לתת אווירה כלשהי שקשורה אליו, או בכלל לנתק אותו מהקשר ולעשות משהו אבסטרקטי? אגב, לא חייבת להיות כאן תשובה אחת. אפשר לשלב כמה מטרות, כמו שיש מגוון עוגני תוכן טסקטואלי כך גם בתמונות.

  • טיפ חשוב: בזמן שאתם בונים את האסטרטגיה הויזואלית שלכם, שאלו את עצמכם האם האסטרטגיה הזו “תחזיק מים” לאורך זמן. למה הכוונה? פעמים רבות דווקא במקרים שבהם מדובר בשירותים ולא במוצר פיזי שניתן לצלם, הפיצוח האסטרטגי מורכב יותר ומבוסס על ויז’ואלים שלא מראים את הדבר עצמו, אלא את הסיפור שמסביב. ודאו שהבסיס הקריאייטיבי שלכם מספיק חזק ומאפשר מספיק גיוון לתקופה ארוכה, כדי שלא יקרה מצב שאחרי שלושה חודשים לא יהיה לכם עם מה לעבוד יותר.

  • אחרי שיש לכם את ההשראות הויזואליות, את ההסבר המילולי למה שאהבתם ואת הערכים והמסרים שתרצו להעביר בתמונות, בנו לכם לוח השראה שיעשה סדר בין כל הדברים. אני אוהבת פשוט לפתוח מצגת חדשה בפאוור פוינט, ולתוך השקף אני מכניסה 3-4 מילים שהן הערכים המרכזיים שלי, מקבץ של 6-8 תמונות שמהוות את הרפרנס הכי מדוייק ללוק אנד פיל שאני רוצה לשדר, ופלטת צבעים נבחרת שאיתה אעבוד. את פלטת הצבעים ניתן ורצוי לגזור מספר המותג במידה ויש, מהלוגו מהאלמנטים הגרפיים שכבר קיימים לכם. אין צבעים כאלה? מעולה, יש לכם את החופש לבחור מה שבא לכם – רק שימוש לב שזה מתיישב עם כל מה שציינו קודם.
  • עכשיו כשיש לכם אסטרטגיה ויזואלית, בכל פעם שתצטרכו לצלם תמונה יהיה לכם הרבה יותר קל מכיוון שיש לכם כבר את ה-GUIDE LINE. על מנת להקל, מומלץ לעשות יום צילום מרוכז אחת לתקופה, מה שגם יעזור לכם לתכנן את התוכן שלכם קדימה באופן כללי. אל תשכחו להתייחס לימים ומועדים מיוחדים, לא רק בטקסט אלא גם בתמונות שלכם, וזיכרו: תמונה שווה אלף מילים, אבל ברשתות החברתיות – צריך גם להגיד את המילים האלה, אז שימו לה שהתמונות שלכם משרתות אתכם היטב 😊


האם כבר יש לכם אסטרטגיה ויזואלית לעסק שלכם?

אני רוצה להתעדכן -
תרשמי אותי לניוזלטר :)

אני רוצה להתעדכן

משאירים מייל, מקבלים עדכון. קל!

אהבתם?
שתפו את הפוסט :)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עשיתי לכם חשק? מעולה, בואו נדבר!

ואפשר גם במייל: hello@afrigail.com

או בטלפון: 052-6404534